Fašiangy Tlač Email
Napísal užívateľ Dana Koštová   
Piatok, 24 Marec 2017 06:12

Fašiangy v materskej škole
Ako by to bolo, keby sme v našej materskej skole nefašiangovali. Hoci tento rok 23.2.2017 sme pre daždivé počasie nemohli uskutočniť celoškolské podujatie na školskom dvore, aj v triede s ľudovými domčekmi a výzdobou nám bolo veselo. Veď nechýbali fašiangovníci s ozembuchom,učiteľky prezlečené za gazdu, gazdinu, cigáňa, cigánku, deti v krojoch , v ľudovom, alebo cigánskom preoblečení. Do tanca predškolákom s koníkmi, chlapcom s valaškami, aj počas celej fašiangovej veselici vyhrával na heligónke P. Sliacky. Vinšovačky, povedačky, prekáračky, k tomu spev, ľudové hry aj tanec zvládli výborne malí, veľkí aj dospelí. Voňavé, sladké šišky, ktoré napiekli p. kuchárky chutili na obede všetkým, ale predtým aj v súťaži jedenia šišiek s rukami za chrbátom.
„Hody boli, hody sú, dajte masa na misu. Dajte masa aj koláče, tie voňavé, tie najsladšie. A kto nejde na tie hody, ten je škodný, sebe škodí. Veru áno, sebe škodí".
Už sa Fašiang kráti, už sa nenavráti... spievali všetci, keď fašiangovníci pohostení, vytancovaní
sa lúčili."Bolo že to veselosti, milé deti, milí hosti. Bo Fašiang sme pekní mali, dobre sme sa pobavili. No a takto bok, po boku, stretneme sa v ďalšom roku".

 

Notice: Use of undefined constant RIGHTCOLUMN - assumed 'RIGHTCOLUMN' in /www/z/i/u19053/public_html/templates/cervena/index.php on line 61
Notice: Undefined variable: user_a in /www/z/i/u19053/public_html/templates/cervena/index.php on line 64
" />